Your browser (Internet Explorer 6) is out of date. It has known security flaws and may not display all features of this and other websites. Learn how to update your browser.
X
Links

Adwa 100 Serisi pH Metre Modelleri: AD100 ve AD101

AD100 Serisi pH Metre

Cihaz kullanıcılarının beklentilerini, daha önceki yazımızda belirtmiştik. Geçen haftaki yazımızda da değindiğimiz önemli konulardan bir tanesi cihazların menşeinin önemi idi. Bir cihaz alırken, üretildiği yer ile birlikte, üretici firmanın merkezinin, hangi ülkede olduğu da önem teşkil etmektedir. Nedeni, kullanılan malzemelerinin kalitesinin tahmin edilebilmesi içindir. Örnek olarak, ADWA Instruments firması, Macaristan’ın en büyük şehirlerinden biri olan, Szeged şehrindedir. ADWA Instruments ürünlerini de, Avrupa’nın başka bir ülkesi olan ve Hanna Instruments firmasının da üretimini yaptığı Romanya’da üretmektedir. Bu bölümde, Macaristan merkezli ADWA Instruments firmasının ürettiği ilk cihazlar olan, AD100 ve AD101 modellerinin genel bilgilerinden, bu cep tipi modellerin teknolojisinden, hangi alanlarda kullanıldığından ve fiyatlarından bahsedilecektir.

AD100 ve AD101 model cihazların en önemli özelliği, cihazların çok uzun süre, problemsiz bir şekilde kullanılmasıdır. Bu cihazların elektrodlarında bulunan özel teknoloji sayesinde, cihazların 3M KCL sıvısında bekletilmemesi durumunda bile, cihazların diyafram kısmının tıkanması çok zordur. Tabiî ki, cihazların, kullanılmadığı durumlarda, 3M KCL sıvısında veya en azından su içinde bekletilmesini tavsiye ederiz. Adwa 100 serisi modellerinin bir başka avantajı ise, elektrod bakımının tasarımından dolayı, çok fazla ihtiyaç teşkil etmemesidir.

Adwa 100 serisi pH Metre cihazlarında bulunan ATC özelliği sayesinde, örneğin, 50 derecedeki bir ürünün pH değeri, 50 derece olarak ölçülmektedir. ATC özelliği olmayan pH metre cihazları, tüm sıvıları 20 veya 25 derece olarak algılamaktadır.

Cihazlarda bulunan diğer bir özellikte, otomatik kalibrasyon özelliğidir. CAL tuşuna bastıktan hemen sonra, pH 7, pH 4 veya pH 10 tampon çözeltilerine daldırarak kalibrasyonun otomatik olarak tamamlanmasını bekleriz. Bu işlem, yaklaşık 10 saniye kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Bu cihazlar birçok alanda kullanılabilmektedir. Her türlü sıvı uygulamarında, atık su, çeşme suyu, süt, sirke, meyve suyu, kola, boya, kimyasal ürünlerde, toprak, et, silajlarda, her türlü gıda uygulamasında ve daha birçok alanda çok rahatlıkla ADWA 100 Serisi pH Metre modellerini kullanabilirsiniz.

Cihazlarının içinde bulunan piller, 1 yıl içinde kesinlikle bitmemektedir. Otomatik kapanma özelliği sayesinde, piller 3 yıla kadar rahatça kullanılmaktadır.

AD100 ve AD101 pH Metre cihazları arasındaki tek fark çözünürlüktür. AD100 noktadan sonra tek hane, AD101 ise noktadan sonra çift hane göstermektedir. Kullanıcılar, ölçüm hassasiyetine göre pH metre cihazını seçebilir. AD100 ve AD101 pH Metre cihazları arasında çok küçük bir fiyat farkı bulunmaktadır.

Cihazların videolarını www.teknoistanbul.com adresinden izleyebilirsiniz. Bu videolar sayesinde, “pH metre cihazı kullanımı nasıldır?”, “pH ölçümü nasıl yapılır?” “pH Ölçer Kalibrasyonu nasıl yapılır?” gibi soruların cevaplarını alabileceksiniz.

Adwa 100 serisi pH Metre cihazlarını almanız durumunda, pH 7, pH 4 veya pH 10 renkli kalibrasyon sıvılarından (Tampon Çözelti) 2 adedini ücretsiz alabileceksiniz. Ayrıca cihazla birlikte 3M KCL sıvısı hediye edilmektedir.

TÜM KULLANICILAR;

Hobi işlerine yardımcı olmak adına pH metre cihazı kullanmak isteyenlerden, üretiminde çok özel bir yer teşkil eden pH kavramını kontrol etmek isteyen kimyagerlere kadar herkes, AD100 ve AD101 cep tipi pH metre cihazlarını çok uygun fiyatlara alabilir. Fiyatının uygun olduğunu sanarak, hataya düşüp Tayvan, Çin gibi Uzakdoğu menşeili pH metre cihazları almamanız adına, bir başka ifade ile, pH metre satın almak isteyen kişileri bilinçlendirmek için bu makale yazılmıştır. Anlatmış olduğumuz AD100 ve AD101 model cep tipi pH metre cihazlarını, Uzakdoğu menşeili ürünlerin fiyatına alabileceksiniz. Üstelik uzakdoğu menşeili ürünler en geç 1 ay içinde bozulurken, 100 serisi bu pH ölçer cihazlarını hiç sapma yapmadan, 3 yıla kadar rahatlıkla kullanabilirsiniz.

SATICI FİRMALARA ÖZEL;

pHmetre.org sitesinden yönlendiğinizi belirtmeniz durumunda, herkesin alabileceği %10 indirim haricinde, AD100 ve AD101 cep tipi pH metre cihazlarının yüksek adetli alımlarında çok özel indirimler yapılmaktadır.